Morze Czyli Moje Miejsce na Ziemi

listopada 25, 2016Każdy z nas ma miejsce do którego lubi chodzić. Miejsce w którym czuje się w 100 procentach sobą. Dla niektórych to bieżnia lub miejsce wśród worków treningowych. Dla innych to publiczna, zwyczajna ławka, która jest dla nich ulubionym miejscem na ziemi, a inni nie widzą w niej nic nadzwyczajnego. Inni lubią zaszywać się w bibliotece lub zaciszu swojego pokoju. Chodzą tam, by się wyładować, odstresować. Spędzić czas samotnie. Coś przemyśleć. Takim moim miejscem jest Morze.

Kocham je odkąd tylko pamiętam. W dzieciństwie na okrągło oglądałam bajkę "Mała syrenka" chcąc zostać nią chociaż na chwilę.Mieszkam nad Morzem, co na pewno wpłynęło na wielkość mojej miłości do niego. Potrafiłam siedzieć w nim godzinami bez marznięcia czy nudzenia. Moja mama musiała podjąć niezliczoną ilość prób i błagań, by mnie z niego wyciągnąć.

Widok z okna mojej babci

Kocham morską, zimną bryzę, która nie opuszcza mnie przez cały rok.Fascynuję się szumem fal. Widokiem statków ledwie dostrzegalnych na horyzoncie. Latającymi mewami.Cenię je za to, że czasem jest niczym uśpione. Spokojne i melancholijne. Innym razem silne i bezlitosne. Śmiertelnie niebezpieczne, a zarazem tak piękne.

Półwysep Helski

Kiedy jadę na otwarte Morze zawsze zaskakuję mnie całą swoją okazałością. Tam jest dzikie i nieprzewidywalne. Cudownie przezroczyste.Piaszczysta plaża, Uczucie gorącego piasku pod stopami. Promienne słońce.


Jego piękno można odczuć dopiero wtedy, gdy nie jest zatłoczone przez gromady turystów. Kiedy czujesz emanujący od niego spokój.Mimo, że mam je dla siebie przez cały rok, zawsze je doceniam.

"Woda przynosi spokój. Odpoczywam. W wodzie czuję się bezpiecznie, wciąga mnie tam, skąd nie mogę się wydostać. Wszystko zwalnia- dźwięki dochodzące z zewnątrz, pędzące mi w głowie myśli." - Wszystkie Jasne Miejsca, Jennifer Niven.


Jakie jest Wasze miejsce na Ziemi? 

Marika xx

Instagram : marikamarikass

You Might Also Like

5 komentarze

 1. Uwielbiam morze, ale góry też są wspaniałe. W sumie dla mnie nieważne jest, gdzie się znajduje. Znacznie ważniejsze jest przeżycie danego czasu. Nawet moje małe, szare miasto staje się wspaniałym miejscem, kiedy spędzam czas z przyjaciółmi :)
  Pozdrawiam
  Tutti
  MÓJ BLOG

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Święta racja! Wszystko zależy od tego jak i z kim ten czas spędzamy. 💓

   Usuń
 2. Super post, bardzo miło się czyta! Takim moim miejscem na ziemi jest małe wzniesienie z, którego cudownie widać zachód słońca. Uwielbiam ten widok, zawsze przy nim mój stres znika i zapominam o tym co mnie otacza :)

  Nigdy nie byłam nad Polskim morzem, ale mam nadzieję że kiedyś się wybiorę! :)

  Pozdrawiam cieplutko! ♥
  wobiektywachklaudii.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. O tak, zachody słońca, to jest to. Również mam nadzieję, że niedługo się nad nie wybierzesz, jest tego warte. Pozdrawiam💓

   Usuń
 3. Uwielbiam morze! Jednak bardzo daleko mieszkam od niego :( Zazdroszczę Twojej babci! <3
  Pozdrawiam ♥
  esteratakesphotos.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń

Dziękuję za komentarze, które są dla mnie największą motywacją.
Śmiało wstawiajcie link do siebie, chętnie odwiedzam.
Miłego dnia